Roberts Hill - Daschhund kennel Roberts Hill - Daschhund kennel
Facebook Roberts Hill - Daschhund kennel
Roberts Hill - Daschhund kennel
Roberts Hill - Daschhund kennel CZ Roberts Hill - Daschhund kennel
News About Us Puppies Litters Standard Links Contact Roberts Hill - Daschhund kennel
Roberts Hill - Daschhund kennel Home Our females Our males
Roberts Hill - Daschhund kennel
 

About Us

Who we are?

Jsme malá, dalo by se říci rodinná chovatelská stanice. Naše stanice se nachází na úbočí kopce na jehož skalnatém vrcholu nad řekou Labem se vypíná majestátní hrad Střekov.

Celým mým životem od útlého dětství mne provázel jezevčík v mnoha podobách. A jak každý ctitel tohoto plemene ví, jeho povaha se vryje nesmazatalně do srdce a setrvá v něm navždy. Proto se věnujeme právě chovu jezevčíka a to v podobě hladkosrsté miniaturní.

Naším cílem je odchovat zdravé, sebevědomé, přátelské jezevčíky plné pozitivní energie, kteří budou báječnými parťáky. Pokud někteří z nich dosáhnou úspěchů na poli pracovním či výstavním, je to pro nás velmi milý bonus, který je potvrzením našich snů.

Naši psi jsou vždy milovanými členy rodiny po celý svůj život. Vykonávají všechny aktivity společně s námi, ať už se jedná o výlety, dovolené, koukání na televizi nebo jen takové to domácí lenošení. Dále jsou jejich oblíbenou činností zejména výkopové práce, které by ocenil jistě každý zahrádkář. Myslím, že vlastníme jistě nejvíce golfových jamek na metru čtverečním Usmívající se Vzhledem k rozlehlé zahradě, mají pole působnosti velmi rozmanité.

Roberts´Hill kennel

Our story

A jak to začalo? Uplně jednoduše - okouzlením fenkou Bugatti Black Onyx Moravia. Jenže shodou okolností právě neměla štěnátka a den poté co ve 13 letech odešel za duhový most náš milovaný Benito, se narodil 21.3.2006 malý Peppe (Giuseppe Garibaldi Onyx Moravia). Sice to nebyla očekáváná holčička, ale bylo to, dá se říct osudové narození a setkání, neboť zároveň s ním jsem získala i báječnou kamarádku v podobě jeho chovatelky Katky Novákové.

Honey Bunny Onyx MoraviaA za rok přibyla konečně do naší rodiny i vysněná a dlouho očekáváná dcera Bugatky - kouzelná malá Banny (Honey Bunny Onyx Moravia) a tou to všechno opravdu začalo. Její neuvěřitelná povaha si mne naprosto podmanila, její energie, temerament, esprit, vlohy - to vše je pro mne soubor naprosto jedinečných vlastností a díky němu jsem se ponořila i do chovu jezečíků. Její tygrovaný kabátek byl pro mne zprvu překvapením, ale v konečném důsledku jsem tomuto zbarvení propadla duší i tělem a doufám, že mne bude provázet po celý můj život.

Stala jsem se členem klubu chovatelů, absolovaly jsme spolu první výstavy, zkoušky a poté odchovaly i tři krásné vrhy (na CHS Onyx Moravia). Banynce přibylo několik šampionátu i titul C.I.B. V roce 2013 kdy do smečky přibyla postupně dcera Stella a v roce 2014 i doplnila sestavu třetí generace v podobě vnučky Tary.

Tím se naše smečka stala rozmanitější a jak se říká, vše má svůj čas, i já jsem uzrála k založení vlastní chovatelské stanice. Ve všech mých aktivitách mi velmi pomáhala a podporovala má milovaná maminka, se kterou jsem v roce 2014 i vybrala název naší CHS a zažádala o její registraci. K mému velkému zármutku nás bohužel nás v tomto roce opustila a já se dál vydala sama. V lednu 2015 nám přišlo potvrzení o registraci chovatelské stanice a bylo to zpečetěno.

Momentálně jsme v očekávání prvního vrhu - na začátku února 2016 a také se těšíme na další výstavní sezonu a v neposlední řadě i na tvorbu chovatelské ročenky. Tato akce mi již pěknou řádku let zpestřuje první měsíce roku, kdy je potřeba vytvořit podklady pro její tisk a zpracovat všechny materiály. A začalo to uplně nevinně - tabulkou s prográmkem na zpracování výsledků výstav a zkoušek ... no a posléze to skončilo tím, že momentálně vykonávám funkci poradce pro ráz hladkosrstý trpasličí.

Na závěr bych ráda poděkovala celé mé rodině a především mé milované mamince za jejich pomoc a podporu. Také všem skvělým majitelům našich odchovánků, bez nichž by naše snažení nemělo smysl. Jsme rádi, že Vás máme a že naše štěňátka našla ve Vašich srdcích stálé místo. Jste si navzájem skvělými parťáky a kamarády ve chvílích veselých i těch vážnějších. A doufám, že ve zdraví ještě dlouho budete.

Roberts´Hill kennel

How it works with us

Všichni psi s námi obývají rodinný domek a rozlehlou zahradu. Účastní se veškerého dění a žijí v úzkém kontaktu s lidmi. Štěnátka u nás odchovaná jsou opečovávána s veškerou láskou a pozorností. Socializována mezi lidmi, dětmi, zvyklá na veškerý běžný hluk. Poznávají jak to chodí ve smečce psí i lidské a jsou učena od útlého věku hygienickým návykům a všemu co má správné štěně znát.

Celou smečku krmíme nejen masem (BARF), ale v případě potřeby i bezobilnými granulemi nejvyšší jakosti s vysokým obsahem masa ... Marp, Firstmate, Artemis, Orijen.

Roberts´Hill kennel

Health

O naši smečku se v běžném provozu stará MVDr. .(právě sháníme nového), v případě potřeby se obracíme i na MVDr. Lázničku v otázkách reprodukce a kliniku Neovet a MVDr. Bednáře (Čáslav) v otázkách ortopedie a neurologie.

Roberts´Hill kennel

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROBERTS HILL kennel             |            Design by Toxaro.cz           |            Administrace